Nejznámější lázně u nás a ve světě

Karlovy Vary lázeňské pobyty

Karlovy Vary jsou statutárním městem v Karlovarském kraji v západních Čechách. Město má zhruba padesát tisíc obyvatel, přičemž jeho rozloha je cirka šedesát kilometrů čtverečních.

Jedná se o pravděpodobně nejznámější lázeňské středisko v České republice, kromě toho je však známé také díky svému potravinářskému a sklářskému průmyslu a samozřejmě také díky filmovému karlovarskému festivalu, který je každoročně pořádán, a na který jsou zvány také zahraniční filmové hvězdy a smetánka z České republiky.

Lázeňské prostředí je samozřejmě založeno na léčivých minerálních pramenech s léčivými účinky, které vznikají v neuvěřitelné hloubce až dvou tisíc metrů.

Minerální voda z Karlových Varů má výborný vliv zejména na střevní choroby, jaterní choroby a celkově na játra a žaludek. Ke světovému věhlasu těchto lázní přispěl určitě také doktor David Becher, jež významně zmodernizoval karlovarskou balneologii v polovině osmnáctého století. Na jeho práci pak navázali v devatenáctém století například doktoři Rudlf Mannl, Jean de Carro nebo Eduard Hlawaczek. Ve městě jsou samozřejmě široké možnosti ubytování, přičemž mezi nejznámější patří například Grandhotel Pupp.

Proslulé jsou také karlovarské lázeňské kolonády, kterých je celkově pět. Na těchto pěti kolonádách můžete zkusit celkově sedmdesát devět karlovarských pramenů. První kolonádou je Sadoná kolonáda, kde můžete ochutnat například prameny Svoboda, Sadový pramen a Hadí pramen. Dále zde máme Tržní kolonádu, kde můžete ochutnat pramen Karla IV. a pramen Tržní. Další je Mlýnská kolonáda, ke zkusíte prameny Rusalka, Libuše, Skalní, Mlýnský nebo Václav I. a II.

Čtvrtou je Vřídelní kolonáda, kde ochutnáte například Vřídlo. Pátou kolonádou je kolonáda Zámecká, která je známá například pramenem Zámeckým horním a Zámeckým dolním.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Lázně v západních Čechách a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.