Nejznámější lázně u nás a ve světě

Jak zažádat o lázeňskou léčbu

Zažádání o lázeňskou léčbu může být v dnešní době docela problémem, přičemž samozřejmě v prvé řadě záleží na vašem zdravotním stavu, od čehož se také odvíjí, za co všechno budete platit a tak podobně. Pokud vám je diagnostikována nějaká nemoc, která vyžaduje nějaké zvláštní léčebné procedury, budete mít tyto procedury v lázních samozřejmě zadarmo a tak podobně.

Pojďme se tedy nyní podívat na klasický postup, jak požádat o lázeňský pobyt. V prvé řadě musíte tedy získat od vašeho odborného lékaře písemné doporučení.

Váš praktický lékař vám pak vystaví návrh na léčbu v lázních, který se pak odesílá vaši zdravotní pojišťovně. Pokud vám tento lázeňský pobyt pojišťovna schválí, tak písemně obdržíte pozvánku k nastoupení do lázní, přičemž v něm bude napsáno také přesné datum vašeho nástupu. Dle vašeho požadavku si můžete také termín pobytu zajistit ještě před vyřízením.

K tomuto vyřízení pak budete potřebovat písemnou rezervaci (prostřednictvím emailu nebo dopisu), přičemž v této písemné rezervaci uvedete všechny vaše požadavky na daný termín, kategorii ubytování, výběr konkrétního lázeňského domu a vaši adresu. Na tuto adresu vám pak zašlou písemné potvrzení na předběžnou rezervaci, společně se složenkou pro poplatek na rezervaci tohoto pobytu. Tento rezervační poplatek je v drtivé většině případů zhruba jeden tisíc korun, přičemž v případě schválení vašeho pobytu je tento poplatek nevratný.

Rezervace se pak většinou nevztahují na patro, číslo pokoje, situování pokoje a tak podobně. Tyto věci jsou pak ale samozřejmě individuální a záleží na daném konkrétním zařízení.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Lázeňská centra na Moravě a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.