Nejznámější lázně u nás a ve světě

Měsíční archív: Únor 2014

Termální lázně Slovensko

Na Slovensko se v dnešní době vydává stále více a více lidí nejenom z České republiky, a to především díky termálním lázním, kterých tam najdeme opravdu veliké množství. Celkově je Slovenská republika bohatá na termální prameny, přičemž jejich množství se odhaduje na něco kolem čtrnácti set.

Mezi nejoblíbenější termální lázně na Slovensku pak patří například lázně Piešťany, Bešeňová, Podhájská, Rajecké Teplice, Turčianské Teplie, Tatralandia a tak podobně. Většina těchto termálních lázní je určena na konkrétní onemocnění nebo zlepšení funkcí jednotlivých části organismu. Například lázně Piešťany nabízejí svým návštěvníkům procedury pro léčbu nervního systému.

Na jižním Slovensku naleznete známé termály s názvem Velký Meder, kde se můžete vykoupat v pramenech o teplotě až sedmdesát dva stupňů. Jedná se vlastně o aquapark s celoročním provozem, takže si do něj můžete zajet opravdu kdykoliv budete chtít, dokonce i během svátků. Areál se nachází zhruba deset kilometrů od maďarských hranic, někde mezi Komárnem a Dunajskou Stredou.

V hlavní sezoně mají návštěvníci k dispozici celkově devět termálních bazénů, které zaujímají celkovou vodní plochu neuvěřitelných tři tisíce čtyři sta metrů čtverečních. Dále zde máte samozřejmě k dispozici množství restaurací, bufetů a tak podobně. Pro děti (nejenom) jsou zde přichystány tři tobogány, praktikuje se skupinový aquaaerobic a spousta dalších věcí.

Přímo v lázních si pak můžete zařídit samozřejmě různé druhy masáží, navštívit salon krásy, solné jeskyně a tak podobně.

Vložil Lázně v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Aurora lázně

Aurora je lázeňským komplexem, který naleznete v jihočeské Třeboni, konkrétně tedy na západní okraji města. Lázně se nachází v krásném, rozsáhlém parku, přímo u břehů našeho největšího rybníku Svět, který nabízí krásné procházky na k tomu určených cestách.

Lázně se specializují na léčení určitých druhů onemocnění, konkrétně tedy na poruchy pohybového aparátu, revmatické choroby, rekonvalescenci po operacích a celkově na rekondici mysli a těla.

Pokud jde o možnosti ubytování, tak lázně nabízí celkově 289 pokojů, přičemž se jedná jak o dvoulůžkové a jednolůžkové, tak o luxusnější apartmány. Další lůžka, konkrétně tedy dvě stě padesát, můžete využít v takzvané dependanci, která je vzdálená několik minut pěší chůze od lázní. Lázeňský komplex má samozřejmě veliké množství součástí.

Jedná se například o restaurace, bary, kongresové prostory, aqua centrum s množstvím atrakcí, slaný plavecký bazén. Dále tělocvična, sauna, fitness, solárium, kadeřnictví, bowling squash, kosmetika, pedikúra, manikúra a tak podobně. Najdete zde zkrátka téměř všechno, na co si můžete vzpomenout. Pro hosty je zde samozřejmě také internetová místnost pro spojení s okolním světem.

Lázně Aurora se specializují také především na masáže, přičemž si zde můžete nechat udělat opravdu množství roztodivných druhů. Jedná se samozřejmě o klasicky, jako je masáž lávovými kameny, anticelulitidní masáž, reflexní masáž plosky nohou a tak podobně. Mezi neobvyklé pak patří například manuální lymfodrenáž, aromamasáž a spousta dalších.

Vložil Lázeňská centra v Čechách | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bahenní lázně

Bahenní lázně jsou jedno z velice oblíbených procedur, které nabízejí různá wellness centra, ale také lázeňské zařízení a tak podobně. Pokud si budete chtít nějakou bahenní lázeň objednat a jste například ze středních Čech, můžete určitě vyzkoušet bahenní zábaly v Lázních Poděbrady. Na bahenní zábaly je velice oblíbené bahno z Mrtvého moře.

Bahno z Mrtvého moře je zcela jedinečným a unikátním produktem, přičemž jeho vlastnosti jsou opravdu výborné a z ničeho jiného je nezískáte. Bahno z mrtvého moře podporuje především prokrvení všech orgánů a celého těla, zvyšuj v tkáních mikrocirkulaci a aktivuje látkovou výměnu. Toto může vést například k léčbě obezity, boji proti celulitidě a tak podobně.

Samozřejmě působí také velice blahodárně na pokožku, přičemž ji určitým způsobem zjemňuje a vypíná, což vede k boji proti vráskám. Celá procedura trvá zhruba šedesát minut, přičemž zahrnuje peeling -> zábal -> sprcha -> aplikace tělového mléka. V resortu lázní v Poděbradech zaplatíte za celou tuto procedura šest set korun.

Kromě těchto zábalů si můžete objednat samozřejmě i jiné léčebné procedury, jako například koupele a masáže, ale také různé zdravotnické úkony po konzultaci s lékařem. Mezi velice oblíbené koupele pak patří například koupele brusinkové, medové, ibiškové, konopné, skořicové, jalovcové, uhličité, perličkové a tak dále.

Pokud jde o masáže, tak zde najdete takové, jako například mořskou, thajskou, masáž lávovými kameny, reflexní masáž, čokoládou, medovou masáž a spousty další. Na kompletní výčet služeb se můžete mrknout na oficiální stránky Lázní Poděbrady.

Vložil Bahenní procedury | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bahenní lázně z Mrtvého moře

Bahenní zábaly jsou velice oblíbenou léčebnou procedurou, kterou si můžete zaplatit ve většině lázní v České republice, ale také v různých wellness centrech a tak podobně.

Taková procedura je nabízena například v Mariánských Lázních. Jedná se tedy o relaxační ošetření. Základní látkou je zde bahno z Mrtvého moře, které má teplotu zhruba třicet sedm stupňů.

Bahenní zábal se aplikuje na celé tělo, samozřejmě až na intimní partie. Celé vaše tělo je pak zabaleno do folie a jste zakryti dekou. Po tomto následuje zhruba dvaceti minutový zábal, kdy nic neděláte a jenom relaxujete.

Po uplynutí dvaceti minut je v teplé sprše bahno smyto. Bahno z mrtvého moře má léčebné a blahodárné účinky, přičemž působí zejména na kůži čistícím účinkem, pomáhá v boji proti celulitidě, napomáhá regenerování kůže a tak podobně. Celkově trvá tato procedura zhruba šedesát minut. Tuto proceduru si můžete v Mariánských Lázních objednat například v hotelu Danubius Health Spa. Kromě této procedury je zde samozřejmě spousta dalších možností léčebných pobytů a procedur.

V hotelu jsou relaxační centra, která poskytují služby na opravdu vysoké úrovni. Dále jsou zde neustále k dispozici odborní lékaři, kteří vám budou během vašich procedur pomáhat a doprovázet vás. Pokud se budete chtít podívat na veškeré služby, které si zde můžete objednat, podívejte se na oficiální stránky tohoto hotelu.

Vložil Bahenní procedury | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bad Ischl lázně

Bad Ischl je krásným lázeňským městečkem, které se nachází v okrese Gmundem. Statutárně pak spadá do rakouské spolkové zemi Horní Rakousy. Městečko má zhruba patnáct tisíc obyvatel a nachází se v nadmořské výšce čtyř set šedesáti osmi metrů. Pokud bychom se měli podívat do historie tohoto lázeňského městečka, tak bychom museli zhruba do roku 1262, kdy je o něm vedena první písemná zmínka.

Bad Ischl se specializuje a nachází se zde především solné lázně, přičemž veliký ohlas měly především v devatenáctém století, kdy se sem sjížděli příslušníci tehdejší honorace a především císařské rodiny. Lidé jezdí do tohoto lázeňského města, pokud mají potíže s dýchacími cestami a revmatismem.

Léčí se zde také hodně ženské choroby. V městečku naleznete také poměrně veliký areál s termálními koupališti a saunami. Pokud jde o léčivé procedury, které můžete absolvovat, tak se jedná například o solné lázně, bazény se slanou vodou, bahenní solné zábaly a tak dále. Jde tedy opravdu vidět, že drtivá většina procedur je postavena na léčivých účincích přírodní soli. Celkový interiér lázní působí opravdu kouzelným dojmem, kdy je osvětlený velikými solnými sloupy a podobnými dekoracemi.

Vložil Lázně v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bad Schandau lázně

Bad Schandau, v češtině Žandov,je malým lázeňským městečkem, které se nachází v Německu, konkrétně v Saském Švýcarsku. Městečko najdeme u českých hranic, zhruba třicet pět kilometrů od města Drážďany. Město má celkově zhruba pět tisíc obyvatel, přičemž je velice zajímavě členěno podle staré zástavby.

Celkově má městečko osm menších částí. Jedná se o Waltersdorf, Ostrau, Schmilka, Prssen, Postelwitz, Porschdorf, Neuporschdorf a Krippen. Pokud bychom se měli podívat do historie tohoto městečka, tak bychom museli zhruba do čtrnáctého století. První písemná zmínka o městečku je však až z roku 1445.

Lázeňským městečkem se stalo v roce 1800, čímž na sebe nalákalo veliký zájem a přilákalo spoustu lidí. V roce 1920 dostalo městečko Schandau titul Bad, což vlastně znamená lázně. Od tohoto roku se tento titul používá běžně v názvu. Bad Schandau je opravdu krásným městem, přičemž zde můžete navštívit, vzhledem k rozloze, poměrně veliké množství pamětihodností.

Jedná se například o hotel z dob německého císařství, dále evangelický kostel svatého Jana, který je z roku 1679, poté krásnou radnici a Sendigovu kašnu. Velice oblíbený je pak také výtah do Ostrau, což je konstrukce zhruba padesát metrů vysoká. Z vrcholu této konstrukce se pak můžete podívat na celé Saské Švýcarsko. Dále zde můžete navštívit také muzea, konkrétně například Vlastivědné muzeum, Městskou galerii, Muzeum národního parku a tak dále.

Vložil Lázně v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bahenec pivní lázně

Pivní lázně patří v současné době mezi velice oblíbené procedury, přičemž konkrétně pivní lázně Bahenec patří do sítě se jménem Bier Bottich Bad. Jedná se o největší a nejstarší celoevropskou síť pivních lázní, které jsou chráněny užitnými vzory a patenty.

Celá procedura je vlastně velice výjimečná a má léčivé účinky. Součástí celé procedury je pak také například finská sauna a hlavně koupel, ve které jsou přísady, ze kterých je vařeno pivo. Další součástí procedury je pak lůžková regenerace, přičemž ležíte na posteli, která je vyrobená z ovesné slámy. Poslední částí procedury je pak odpočinková sauna, ve které vstřebáváte veškeré předchozí účinky.

Pobyt a proceduru si můžete objednat na oficiálních stránkách wellness hotelu Bahenec, který se nachází v Písku u Jablunkova. Jedná se o tříhvězdičkový hotel, ve kterém si můžete kromě těchto pivních lázní užít samozřejmě i spoustu dalších věcí. Najdete zde nabídka také pro seniory, pro rodiny s dětmi a tak podobně. Můžete si zde také zarezervovat svatbu a další věci.

Pokud bychom se měli bavit například o nabídce pro seniory, tak zde najdete již výše zmiňované pivní lázně, mléčné procedury, slámové a jodové procedury, relaxační vnitřní bazén s udržovanou teplotou 32 stupňů, finskou saunu, hydromasáže a tak podobně. V současné době jsou v nabídce tří denní a pětidenní pobyty. Třídenní pobyt vyjde pro jednu osobu na celkově 2 700 korun a pětidenní pobyt vyjde pro jednu osobu na 5 700 Kč.

Vložil Bahenní procedury | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Akční lázeňské pobyty v Luhačovicích

Luhačovice se nacházejí ve Zlínském kraji v okrese Zlín, přičemž se jedná o menší lázeňské městečko, které má zhruba šest tisíc obyvatel. Na druhou stranu jsou Luhačovice čtvrtými největšími lázněmi v České republice a největšími lázněmi na Moravě.

Do Luhačovic si přicházejí lidé léčit zejména obezitu, problémy s trávením, dýchacím ústrojím a tak podobně. Stejně jako většina jiných lázeňským měst jsou Luhačovice věhlasné zejména díky minerálním léčivým pramenům, které zde vyvěrají. Celkově můžete nalézt v Luhačovicích šest pramenů přírodních a další desítky navrtaných pramenů.

Nejvýznamnějším a nejznámějším pramenem v Luhačovicích je pak samozřejmě Vincentka. Luhačovice jsou pak známé také díky několika krásným památkám, mezi které patří například Luhačovický zámek, Kostel Svaté rodiny, Kaple Panny Marie, Zámecká kaple svatého Josefa a Kaple svaté Alžběty. Pitná kúra v Luhačovicích zahrnuje tedy celkově šest pramenů. Jedná se v prvé řadě o Vincentku, dále je to Aloiska, Viola, Svatý Josef, Ottovka a pramen Františka Šťastného.

Vincetka je jímána v hloubce zhruba padesáti metrů, přičemž zastřešen a obezděn byl zhruba na konci osmnáctého století. V současné hale je pramen umístěn od roku 1947, přičemž ve výdejním pultu je možné nabírat vodu jak ohřátou, tak také studenou, což je vlastně přírodní teplota.

Vložil Lázeňská centra na Moravě | Štítek , , , | Zanechat komentář

Centrum lázeňských pobytů pro seniory

Pro seniory je v současné době organizováno opravdu veliké množství různých wellness a ozdravných pobytů. Většinou jsou tyto pobyty pro seniory specializovány na léčení pohybového aparátu.

Procedury se pak specializují jak na psychickou, tak také na fyzickou stránku těla, přičemž se zaměřují na léčení mnoha onemocnění, jako například poruchy páteře, revmatická artritida.

Dále vysoký krevní tlak, onemocnění šlach a svalů, chronické ploténkové systémy, ischemické poruchy a samozřejmě spousta dalších onemocnění.

Pokud se budete chtít podívat na nějaké takové pobyty pro seniory, přičemž se může jednat například o pěkný dárek pro vaši babičku nebo dědečka, můžete se mrknout na internet, kde najdete stránky, specializující se na tyto pobyty. Jednou z takových stránek je pak například stránka lazenskehotely.cz, kde naleznete samostatnou kategorii Pobyty pro seniory.

Zde si můžete vybrat z lázní v České republice, jako jsou například Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Poděbrady, Lázně Luhačovice, Lázně Libverda, Lázně Jáchymov, Lázně Jeseník, Lázně Slatinice a tak podobně. V každé této kategorii pak naleznete hotely, které tyto pobyty a procedury nabízejí. Velice oblíbené pobyty pro seniory nabízejí například Lázně Poděbrady, konkrétně tedy hotel Zimní lázně.

V současné době zde naleznete například pobyt pro seniory s lékařskou konzultací, ve kterém je zahrnuto ubytování na pět nocí a pětidenní polopenze. Pokud jde o procedury, tak v ceně máte zahrnuty věci jako lékařské konzultace, jednu levandulovou koupel zad, třikrát vstup do solných jeskyní, třikrát originální uhličitou poděbradskou koupel a spoustu dalších věcí.

Vložil Lázeňská centra v Čechách | Štítek , , , | Zanechat komentář

Jak zažádat o lázeňskou léčbu

Zažádání o lázeňskou léčbu může být v dnešní době docela problémem, přičemž samozřejmě v prvé řadě záleží na vašem zdravotním stavu, od čehož se také odvíjí, za co všechno budete platit a tak podobně. Pokud vám je diagnostikována nějaká nemoc, která vyžaduje nějaké zvláštní léčebné procedury, budete mít tyto procedury v lázních samozřejmě zadarmo a tak podobně.

Pojďme se tedy nyní podívat na klasický postup, jak požádat o lázeňský pobyt. V prvé řadě musíte tedy získat od vašeho odborného lékaře písemné doporučení.

Váš praktický lékař vám pak vystaví návrh na léčbu v lázních, který se pak odesílá vaši zdravotní pojišťovně. Pokud vám tento lázeňský pobyt pojišťovna schválí, tak písemně obdržíte pozvánku k nastoupení do lázní, přičemž v něm bude napsáno také přesné datum vašeho nástupu. Dle vašeho požadavku si můžete také termín pobytu zajistit ještě před vyřízením.

K tomuto vyřízení pak budete potřebovat písemnou rezervaci (prostřednictvím emailu nebo dopisu), přičemž v této písemné rezervaci uvedete všechny vaše požadavky na daný termín, kategorii ubytování, výběr konkrétního lázeňského domu a vaši adresu. Na tuto adresu vám pak zašlou písemné potvrzení na předběžnou rezervaci, společně se složenkou pro poplatek na rezervaci tohoto pobytu. Tento rezervační poplatek je v drtivé většině případů zhruba jeden tisíc korun, přičemž v případě schválení vašeho pobytu je tento poplatek nevratný.

Rezervace se pak většinou nevztahují na patro, číslo pokoje, situování pokoje a tak podobně. Tyto věci jsou pak ale samozřejmě individuální a záleží na daném konkrétním zařízení.

Vložil Lázeňská centra na Moravě | Štítek , , , | Zanechat komentář